بازار املاک / خرید میلگرد از کارخانه به پروژه شما

خرید میلگرد از کارخانه به پروژه شما

خرید میلگرد از کارخانه به پروژه شما

با شناسایی نزدیک ترین کارخانه به محل پروژه، بیشترین سود را از پروژه‌هایتان داشته باشید. میلگردها به دو شکل ساده و آجدار تولید می‌شوند و برای صنایع مختلف، از جمله ساخت‌وساز یا صنایعی که به جوشکاری نیاز دارند، به کار می‌روند. میلگرد یکی از اصلی‌ترین محصولاتی است که کارخانه‌های فولاد در ایران تولید می‌کنند. پیمانکاران پروژه‌ها هنگام خرید میلگرد و برآورد بودجه مورد نیاز برای پروژه‌شان، به عوامل مختلفی توجه می‌کنند

قیمت آهن، برند و کارخانه تولیدکننده، هزینه‌های جانبی خرید میلگرد و سایز میگلرد جزو مهم‌ترین عوامل هستند.

اکثر استان‌های ایران، کارخانه تولید محصولات فولادی دارند و میلگرد هم مقطعی است که در اغلب کارخانه‌ها تولید می‌شود. 

بنابراین پیمانکاران در هر شهری که کار کنند، می‌توانند کارخانه‌ای نزدیک به محل پروژه پیدا کنند و میلگردهای مورد نظرشان را سفارش بدهند. .

چرا نزدیک بودن کارخانه میلگرد به پروژه اهمیت دارد؟

مسئولان هر پروژه به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه تمام شده هستند. به همین دلیل قیمت روز میلگرد برایشان اهمیت بسیاری دارد؛ آن‌ها به دنبال فرصتی می‌گردند که میلگرد را با بهترین قیمت بخرند و به پروژه برسانند.


باتوجه به‌آن‌که میلگرد جز اصلی فعالیت‌های عمرانی و ساخت‌وساز است، اطلاع از شرایط و تغییرات قیمت میلگرد امروز به پیمانکاران فعال در این صنایع کمک می‌کند تا برآورد دقیق‌تری برای هزینه نهایی پروژه‌های خود داشته باشند. 

قیمت روز میلگرد به پارامترهای متعددی مانند نوسانات بازار آهن، نرخ ارز، میزان عرضه‌وتقاضا، میزان عوارض صادراتی و… بستگی دارد. 

این فاکتورها اثر زیادی بر قیمت میلگردهای ۱۴، ۱۶ و ۱۸ به‌عنوان پرفروش‌ترین سایزهای این محصول دارند.

در صورتی که کارخانه نزدیک به محل پروژه باشد، نیازی به پرداخت هزینه زیاد برای حمل و نقل نخواهند داشت.

 حتی ممکن است بتوانند با کامیون‌های حمل باری که در پروژه فعال هستند، به درب کارخانه بروند و خودشان محصولاتی که سفارش داده‌اند را به پروژه برسانند.

 با این کار تا حد زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنند.

علت دیگری که اهمیت نزدیکی پروژه به کارخانه تولیدکننده میلگرد را مشخص می‌کند، زمان است. 

اگر از کارخانه‌ای نزدیک به پروژه میلگرد بخرید، می‌توانید چند ساعت بعد، مقاطع سفارشی خود را تحویل بگیرید. 

حتی اگر کارخانه محصولات را در انبار آماده نداشته باشد، ظرف دو الی سه روز کاری آن‌ها را آماده می‌کند.

اگر میلگردهای مورد نیاز برای پروژه را از کارخانه‌ای با فاصله زیاد سفارش دهید، باید زمان زیادی برای ارسال مرسوله منتظر بمانید. 

گاهی حتی ممکن است بین زمان ثبت سفارش تا تحویل مرسوله یک هفته تا ۱۰ روز توقفه وجود داشته باشد. 
این موضوع برنامه‌ریزی‌ها را به هم می‌ریزد و بودجه بسیاری را هم هدر می‌دهد.

تأثیر هزینه حمل و نقل روی قیمت میلگرد چقدر است؟

قیمت میلگرد، با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود، اما هزینه حمل و نقل هم روی آن تأثیرگذار است. 
اگر فاصله بین کارخانه و پروژه شما زیاد باشد، ممکن است مجبور شوید چند میلیون تومان هزینه اضافی برای حمل مقاطع فولادی از کارخانه بپردازید.

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما

قیمت میلگرد همواره تحت تأثیر عوامل مختلف نوسان دارد

هرچقدر حجم محصولاتی که سفارش داده‌اید، بیشتر باشد، هزینه حمل و نقل هم بیشتر می‌شود. توجه به فاصله بین کارخانه و محل پروژه یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای کاهش هزینه تمام شده میلگرد و سایر مقاطع مورد نیاز برای ساختمان است. به یاد داشته باشید این عامل تأثیرگذار، مثل موارد دیگری چون قیمت آهن، نوسان ندارد و شما با هوشمندی می‌توانید تا چند میلیون تومان در بودجه پروژه صرفه‌جویی کنید.

چگونه نزدیک ترین کارخانه به پروژه خود را پیدا کنیم؟

همانطور که گفتیم، تعداد کارخانه‌های تولیدکننده محصولات فولادی در ایران بسیار زیاد است. به همین دلیل پیمانکاران همه کارخانه‌ها را نمی‌شناسند و ممکن است ندانند که یک کارخانه در محلی نزدیک به پروژه آن‌ها واقع شده است.

بهترین روش برای پیدا کردن کارخانه، استفاده از منبع معتبری است که لیستی از کارخانه‌های معتبر را ارائه داده و اطلاعاتی درباره موقعیت مکانی هر کارخانه نیز بیان کرده است. 
به یاد داشته باشید که در بعضی استان‌ها، چند کارخانه فولاد وجود دارد و اگر منبع موثق و به‌روز درباره آدرس آن‌ها داشته باشید، به راحتی می‌توانید آدرس نزدیک‌ترین کارخانه را پیدا کنید و محصولات مورد نیازتان را از همان مرکز بخرید.

بهترین روش خرید میلگرد از نزدیک ترین کارخانه

تا چند سال قبل که همه سفارش‌های مقاطع فولادی به صورت حضوری یا تلفنی ثبت می‌شد و فروشندگان فقط به افراد معتبر محصول می‌فروختند، خرید از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه‌ کار ساده‌ای نبود. 
زیرا کارخانه‌ها به بسیاری از افراد تازه‌کار در منطقه، محصولی نمی‌فروختند و این افراد مجبور می‌شدند آهن‌آلات مورد نیازشان را از کارخانه‌های دیگری بخرند.

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما

با خرید میلگرد از نزدیکترین کارخانه‌ها، هزینه تمام شده پروژه‌هایتان را کاهش دهید

مجموعه آهن آنلاین این مشکل را حل کرده است. در این مجموعه امکان خرید میلگرد کارخانه‌های مختلف در سراسر ایران با بهترین قیمت وجود دارد. 
آهن آنلاین لیستی از کارخانه‌های فولاد سراسر کشور را گردآوری کرده و جدول محصولات و قیمت آن‌ها را نیز در اختیار کاربران سایت خود قرار داده است. 
مشتریان با بررسی این اطلاعات می‌توانند نزدیک‌ترین کارخانه به محل پروژه خود را پیدا کنند و بررسی کنند که آیا مقطع فولادی مورد نیازشان را تولید می‌کند یا خیر. بعد از آن می‌توانند از طریق آهن آنلاین سفارششان را ثبت کنند. 
برای ثبت سفارش تنها کافی است با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید؛ این افراد بعد از ارائه راهنمایی‌های لازم، در چند دقیقه فاکتور شما را صادر می‌کنند و کارهای مربوط به ارسال مرسوله به محل مورد نظرتان را انجام خواهند داد.

کلام آخر

در این مقاله درباره اهمیت خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه صحبت کردیم. پیدا کردن این کارخانه‌ها از طریق آهن آنلاین بسیار ساده است و فقط به یک جستجوی اینترنتی نیاز دارد. 
حتی اگر اینترنت هم در دسترستان نیست، می‌توانید با شماره ۵۴۷۱۲-۰۲۱ تماس بگیرید و آدرس پروژه را به کارشناسان آهن آنلاین (https://ahanonline.com/) اعلام کنید. 
آن‌ها بعد از بررسی موقعیت مکانی، نزدیک‌ترین کارخانه را به شما معرفی می‌کنند و مراحل ثبت سفارش و صدور فاکتور را برایتان انجام می‌دهند. این ساده‌ترین و سریع‌ترین روش برای سفارش میلگرد در حجم دلخواه است.

 • قیمت اوراق مسکن رشد کرد

  قیمت اوراق مسکن رشد کرد

  قیمت اوراق مسکن در ماه های ابتدایی سال گذشته افزایش داشته است. به طوریکه هر برگ این اوراق در فروردین سال ۱۴۰۰، ۱۴۳ هزار و ۶۰۰ و تسه سال ۱۴۰۱؛ ۱۳۳ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد. هزینه اوراق تسهیلات مسکن نسبت به هفته قبل اندکی رشد داشته و بر این اساس متاهل های ساکن پایتخت برای تهیه این اوراق باید بیش از ۱۳۴ میلیون تومان پرداخت کنند. بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می‌دهد که هر برگ اوراق وام مسکن در فروردین و اردیبهشت و خرداد سال گذشته

 • پشت پرده افزایش قیمت مسکن

  پشت پرده افزایش قیمت مسکن

  در حالی بازار مسکن در یک آرامش نسبی به سر می‌برد که برخی سایت‌های ارائه دهنده خدمات این بخش، با اتکا به اطلاعات آگهی‌های خود از افزایش قیمت مسکن خبر می‌دهند. احتمالا طی روزهای آینده، بانک مرکزی جدیدترین گزارش تحولات بازار مسکن تهران را منتشر می‌کند. پیش بینی می‌شود در این ماه شاهد افزایش قیمت مسکن زیادی نباشیم. مطابق آمار بانک مرکزی در اردیبهشت سال 1401، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 36 میلیون و 350 هزار تومان بود.

 • واگذاری ۱۲۲ قطعه زمین مسکونی

  واگذاری ۱۲۲ قطعه زمین مسکونی

  ۱۲۲ قطعه زمین در سه ماه ابتدای امسال، به منظور احداث مسکن به متقاضیان در ۱۶ روستای شهرستان خواف واگذار شد. رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواف گفت: سهمیه ابلاغی این شهرستان در سالواگذاری ۱۲۲ قطعه زمین مسکونی در مناطق روستایی خواف ۱۴۰۱،

 • وعده دادیم ۴میلیون مسکن می سازیم اما...

  وعده دادیم ۴میلیون مسکن می سازیم...

  وزارت راه و شهرسازی : وعده دادیم ۴میلیون مسکن می سازیم،اما گفتیم در دو مرحله و هرمرحله ۲میلیون / ۳۸۰۰ واحد را هم شروع کرده ایم وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده بر اساس وعده داده شده دولت که بارها بر اجرای آن تاکید شده است ساخت ۴ میلیون واحد در دو مرحله و طی ۴ سال انجام می‌شود که به زودی آغاز ساخت ۲ میلیون واحد مرحله اول تکمیل می‌شود.

 • اعلام مبلغ اقساط وام ودیعه مسکن

  اعلام مبلغ اقساط وام ودیعه مسکن

  اعلام مبلغ اقساط وام ودیعه مسکن با نرخ سود ۱۳ درصد رئیس کل بانک مرکزی چهارشنبه هفته گذشته در حاشیه نشست هیئت دولت از تصویب اعتبار ۴۰ هزار میلیارد تومانی اعطای تسهیلات ودیعه مسکن خبر داد. یکی از برنامه‌های مصوب در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در نشست ۳۰ خرداد امسال به ریاست رئیس جمهور با موضوع ساماندهی بازار اجاره مسکن، اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستأجران بود.

 • پیگیری تخلف موجران

  پیگیری تخلف موجران

  پیگیری تخلف موجران در صورت عدم رعایت سقف ۲۵ درصدی نرخ اجاره مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: موجران تنها در صورت ارائه مدرکی مبنی بر ازدواج فرزند و یا تخریب و نوسازی می توانند از مستاجران بخواهند که تخلیه کنند.

 • تورم ماهیانه مسکن ۸ درصد افت کرد

  تورم ماهیانه مسکن ۸ درصد افت کرد

  جزئیات تغییر قیمت در بازار مسکن افزایش قیمت مسکن برای خانوارهای ایرانی در خرداد امسال در مقایسه با خرداد سال گذشته نزدیک به ۳۲ درصد بوده است و در مقایسه با یک ماه گذشته نیز ۲.۳ درسرصد افزایش داشته است. این آمار نشان می‌دهد تورم ماهیانه مسکن ۸ درصد افت داشته است.

 • جزئیات تغییر قیمت در بازار مسکن

  جزئیات تغییر قیمت در بازار مسکن

  افزایش قیمت مسکن در خرداد امسال در مقایسه با خرداد سال گذشته برای خانوارهای ایرانی نزدیک به ۳۲ درصد و در یک ماه گذشته ۲.۳ درصد بود که البته آمار از افت ۸ درصدی شتاب تورم ماهیانه این بخش حکایت دارد. بازار مسکن در کل کشور، سومین ماه از سال جاری را با رشد ۲.۳ درصدی قیمت نسبت به ماه گذشته پشت سر گذاشت. طبق اعلام مرکز آمار از شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور، تورم سالیانه مسکن (دوازده ماهه منتهی به خرداد ۱۴۰۱) کل کشور به ۲۷.۵ درصد رسید.

 • نمايشگاه بين المللي تجهيزات ساختماني

  نمايشگاه بين المللي تجهيزات ساختماني

  آغاز بکار چهاردهمين نمايشگاه بين المللي در و پنجره و تجهيزات ساختماني در هشت سالن نمایشگاه بین المللی تهران با حضور صد‌ها شرکت ساختمانی آغاز بکار کرد. نمایشگاه صنعت در و پنجره و تجهیزات ساختمانی از امروز صبح با حضور شرکت‌های ساختمانی

 • ساخت‌ و سازهای غیرمجاز شهرکرد

  ساخت‌ و سازهای غیرمجاز شهرکرد

  ساخت‌ و سازهای غیرمجاز شهرکرد زیر ذره‌بین کارگروهی ویژه معاون عمرانی فرمانداری شهرکرد گفت: با تشکیل کارگروه ویژه «برخورد با ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز» از هفته گذشته ساخت‌ و سازهای غیراصولی ویژه و تخصصی‌تر بررسی می‌شود. ساخت و سازهای غیرمجاز با کاربری‌های مختلف اعم از مسکونی، تجاری و یا دامداری، تغییر کاربری‌های غیرمجاز و یا موضوعاتی مانند دست‌درازی به اراضی ملی و ساخت و سازهای غیراصولی در داخل شهرکرد و محدوده شهری مواردی هستند که مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 • مالیات خانه‌های لوکس فقط ۲۷ میلیون ....!

  مالیات خانه‌های لوکس فقط ۲۷ میلیون...

  وزیر اقتصاد موانع اخذ مالیات از خانه‌های لوکس را نبود ضمانت اجرایی در روند این زمینه می‌داند. عملکرد دو ماهه سازمان مالیاتی در سال جاری نشان می‌دهد که فقط ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از خانه‌های گران قیمت مالیات گرفته شده است.مالیات از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهایی که ارزش آنها با احتساب عرصه و اعیان بیش از ۱۰ میلیارد تومان باشد، از سال گذشته عضوی از خانواده پایه‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی شد و در آن سال، بالغ بر ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی لوکس شناسایی شد.

 • ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای کشور

  ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای کشور

  این ۵ شهر ایران گرانترین خانه‌ها را دارند بررسی گزارش مرکز آمار از قیمت مسکن در شهرهای منتخب کشور نشان می دهد که ۵ شهر تهران، اصفهان، تبریز، شیراز و مشهد گران ترین شهرهای کشور در حوزه مسکن در بهار ۱۴۰۰ بوده اند.اگر چه قیمت مسکن در شهرهای مختلف کشور طی سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است اما در این میان برخی شهرهای کشور، رقم های عجیب و غریبی را در قیمت مسکن ثبت کرده اند و در این میان تهران به عنوان پایتخت کشور از رقبای خود به حد چشمگیری جلوتر است.

 • تمدید قرارداد‌ اجاره مسکن حکم تخلیه برای مستأجران

  تمدید قرارداد‌ اجاره مسکن حکم تخلیه...

  جزئیات تمدید یکساله قرارداد‌های اجاره مسکن و صدور حکم تخلیه برای مستأجران شهر تهران و سایر کلانشهرها 25 درصد، سایر نقاط شهری 20 درصد که در تبصره این ماده نیز آمده است که توافق مالک و مستأجر با نرخ‌های کمتر از موارد فوق بلامانع است. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای بسته پیشنهادی وزارت راه برای حمایت از مستأجران،‌گفت: تا آخر کنار مردم می‌مانیم.

 • قانون اجاره‌داری قبل از زمستان تهیه شود

  قانون اجاره‌داری قبل از زمستان تهیه شود

  محمدباقر قالیباف گفت: وزارت مسکن و شهرسازی پیشنهاد قانون اجاره داری را با دو ماده دیگر ارائه کرده تا قبل از زمستان قانون اجاره داری نیز تصویب شود.

 • ناظر نرخ اجاره مسکن کیست

  ناظر نرخ اجاره مسکن کیست

  روز گذشته وزیر وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد قرارداد‌های مستاجرین در قالب بسته حمایتی جدید به‌صورت یک ساله و خودکار تمدید می‌شود و نیازی به تخلیه نیست. نقش مشاوران املاک در بازار اجاره با وجود تعیین نرخ افزایش اجاره‌بها برای مستاجران، مشاوران املاک مدعی هستند هیچ نقشی در نرخ‌های اجاره ندارند.

 • احداث ۲۲۰۰ واحد نهضت ملی

  احداث ۲۲۰۰ واحد نهضت ملی

  مدیرکل راه و شهرسازی لرستان : احداث ۲۲۰۰ واحد نهضت ملی در خرم‌آبادمی شود مدیرکل راه و شهرسازی لرستان از آغاز ساحت 2 هزار و 200 واحد مسکن نهضت ملی در خرم آباد خبر داد .

 • کیفیت شن و ماسه کهگیلویه و بویراحمد پایین است

  کیفیت شن و ماسه کهگیلویه و بویراحمد...

  انتقاد معاون عمرانی استاندار؛ کیفیت نامناسب شن و ماسه به زیرساخت‌های عمرانی و ساخت و ساز‌های مسکونی کهگیلویه و بویراحمد ضربه وارد کرده است. کیامرث حاجی‌زاده در نشست شورای فنی با انتقاد از کیفیت پایین مصالح ساختمانی به خصوص شن و ماسه. کیفیت نامناسب شن و ماسه به زیرساخت‌های عمرانی و ساخت‌ و سازهای مسکونی ضربه وارد کرده و از عملکرد دستگاه‌های متولی در این زمینه رضایت نداریم.

 • افزایش ۱۶ درصدی خانوارهای مستأجر

  افزایش ۱۶ درصدی خانوارهای مستأجر

  سیاست دستوری توان کنترل «اجاره بها» را ندارد دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان از افزایش ۱۶ درصدی خانوارهای مستأجر در کشور خبر داد و گفت: سیاست دستوری توان کنترل «اجاره بها» را ندارد. بازار مسکن و اجاره، بازاری کاملاً اقتصادی بوده و ارتباط مستقیم بین خرید و فروش و اجاره داری، وجود دارد.

 • تعداد خانه‌های خالی کاهش یافت

  تعداد خانه‌های خالی کاهش یافت

  تعداد خانه‌های خالی با افزایش قیمت مسکن کاهش یافت مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی با بیان "افزایش قیمت مسکن، تعداد خانه‌های خالی را کاهش داد"، گفت: ۸۰ درصد اطلات حساب‌های بانکی برای شناسایی خانه‌های خالی غلط بود.

 • کاهش اخذ پروانه با افزایش عوارض ساختمان

  کاهش اخذ پروانه با افزایش عوارض...

  قیمت مسکن از تورم جا مانده است عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان گلستان با بیان این که افزایش عوارض در گرگان صدور پروانه را کاهش داد، گفت: مسکن از تورم جا مانده و تورم جلوتر از قیمت فروش ساختمان حرکت می کند. طبق پیش بینی ها، افزایش عوارض ساختمانی در گرگان سبب شد استقبال سازنده ها به اخذ پروانه کم شده و این امر بر درآمد شهرداری تأثیرگذار است.

 • وام 600 میلیونی بانک تجارت برای مسکن

  وام 600 میلیونی بانک تجارت برای مسکن

  وام 600 میلیون تومانی بانک تجارت برای چه افرادی است؟ بانک تجارت به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها برای خرید و ساخت مسکن وام 600 میلیون تومانی پرداخت می‌کند. البته این بانک برای خرید یا ساخت خانه گروه قضات هم وام ویژه‌ای تدارک دیده که مبلغ آن از تسهیلات اعضای هیئت علمی متفاوت است.